Фењер на Детелинари

Нови Сад – Јединство Путеви 0:4 (0:1). - Стрелци: Арсић у 28. и 90, Бајић у 83. и Јовановић у 90 + 3. минуту.

НОВИ САД: Стадион Детелинара, гледалаца: 200, судија: Петковић (Београд). Стрелци: Арсић у 28. и 90, Бајић у 83. и Јовановић у 90 + 3. минуту. Жути картони: Мијатовић, Кордић (Нови Сад), Милекић, Планић (Јединство Путеви).

НОВИ САД: Ристић 6, Бабић 5 (од 46. Грујић 6), Ковачевић 5, Петрић 5, Радоја 5, Мијатовић 5, Кордић 5 (од 64. Бајић 6), Рокса 5 (од 62. Јеринић 6), Максимовић 6, Симић 5, Зечевић 6.

ЈЕДИНСТВО ПУТЕВИ: Мишић 7, Марјановић 7, Јоксимовић 6, Чанчаревић 6 (од 90. Видић -), Милекић 7, Планић 7, Арсић 8, Вирић 7 (од 90. Васић -), Бајић 8, Јовановић 7, Вукмировић 7 (од 78. Мудринић - ).

Фудбалери Новог Сада након одиграног 21. кола Прве лиге Србије преузели су последње 18. место на табели. Фењер канаринцима уручила је организована и борбена екипа Јединство Путева, савладавши канаринце на Детелинари 4:0. Жути су тако уписали 11 првенствени пораз и наставили невероватну голгетерску асптиненцију која сада износи пуних 825 минута.

Почело је добро по домаћи тим. У 11. минуту Планић је са леђа оборио Зечевића, а судија Петковић је без двоумљења показао на бели тачку. Шут Новице Максимовића је рутински зауставио голман Ужичана Саша Мишић. Повели су гости у 28. минуту, Арсић је са 7 метара послао лопту иза голмана Ристића.
Почетком другог полувремена тренер домаћих Јанковић у ватру је убацио Грујића, Бајића и Јеринића. Управо је Грујић у 72. минуту имао прилику да донесе изједначење, али је његов топовски шут са ивице казненог простора за мало завршио преко пречке.

Дисциплиновани гости су до убедљивог тријумфа дошли у последњих 10 минута. У 83. минуту Коста Бајић је сјајним волеј ударцем донео својој екипи вођство од 2:0, а шест минута касније Арсић је постигао свој други гол. И када се чинило да је утакмица завршена Ужичани су постигли и четврти погодак. Севнула је контра, Бајић је несебично проиграо Јовановића, који је поставио коначан резултат од 4:0 за госте.

извор:дневник