Митровачки Раднички након 45 година поново гостује на "Детелинари"

У недељу 29. септембра митровачки Раднички игра првенстевену утакмицу 7. кола Српске лиге група Војводина на новосадској Детелинари против ФК Нови Сад, клуба који је прошле сезоне наступао у Првој лиги Србије.

У овој сезони Новосађани су слабо стартовали, играју неубедљиво и овај клуб велике традиције, бивши прволигаш из времена СФРЈ је у великој кризи. Из тог разлога митровачни су фаворити у овој утакмици иако су гости. Своју последњу првенствену нутакмицу ова два клуба су одиграла су 2. јуна 1968. године у Новом Саду. Та утакмица остала је упамћена по томе што је Раднички последње пласирани тим на табели, надиграо првака, водио 1:0 два минута пре краја утакмице и показао да Хеснерци се нису уплашили тада моћних Новосађана.

У недљу на Детелинари стручни штаб и фудбалери Радничког иду на победу. Играће се офанзивно од прве минуте и са победом И три бода надокандиће се кикс код куће, када су играли нерешено са Радничким из Сомбора.