Пораз у Краљеву (video)

Слога је коначно срушила јако дугу традицију пораза у међусобним дуелима са новосадским "канаринцима". "Бели" су у некомплетном саставу, одличном игром поготово у другом полуврмену заслужену поразили фудбалере са "Детелинаре".

У првих 45 минута домаћи су имали иницијативу, али без праве шансе, а гости из одличног контранапада, преко Краљевчанина у својим редовима Туфегџића, дошли у вођство. У последњим тренутцима првог полувремена Слога је преко разиграног Марушића имала велику шансу, али је одлично интервенисао Ристић.
У других 45 минута знатно боље издање пулена Драгана Јовановића и као плод такве иницијативе уследио је изједначујући гол. Марушић је био зачетник акције, Миловановић упутио повратну лопту,а са седам метара Ђорђевић погодио под саму пречку. Гости су несмотреношћу Туфегџића у 60. минуту остали са десет играча, јер је нападач "канаринаца" добио други жути картон. Само пет минута касније Ђорђевић је изнудио скраћени корнер, Дмитровић одлично центрирао,а Марушић главом погодио сами угао немоћног Ристића за вођство "белих" и ерупцију одушевљења на стадиону. До краја утакмице домаћи су имали још једну прилику преко Марушића и зналачки су чували лопту за више него вредну победу.

Градски стадион - Гледалаца: 300. Судија: Дејан Анђелковић (Крушевац). Помоћне судије: Милош Гагић (Неготин) и Милош Марковић (Блаце). Стрелци: Ђорђевић у 55. и Марушић у 65. минуту за Слогу, а Туфегџић у 21. минуту за Нови Сад. Жути картони: Младеновић, Радосављевић, Дмитровић, Гобељић, Марушић, Ђорђевић (Слога), Балабановић, Туфегџић (Нови Сад). Црвени картон: Туфегџић (Нови Сад) у 60. Минуту. Играч утакмице: Зоран Марушић (Слога).

СЛОГА: Настић, Младеновић, Миловановић, Милетић, Радосављевић, Дмитровић, Гобељић (од 84. минута Вулић), Марушић (од 89. минута Цмиљановић), Анђелковић, Јанићијевић (од 90. минутуа Пантић), Ђорђевић.
НОВИ САД: Ристић, Ђукић, Лазарески, Скопљак, Јаковљевић, Балабановић, Ђоковић (од 73. минута Мишан), Ракић, Рокса (од 70. минута Бајић), Туфегџић, Калезић (од 56. минута Кордолуп).
Наредни меч канаринци играју у суботу на Детелинари против Младеновца. Утакмица почиње у 16:00.