Канаринци прекинули пост

Фудбалери Новог Сада успели су да прекину низ од 12 утакмица без победе и голгетерски пост дуг 1182 минута, у дуелу са врло добром екипом краљевачке Слоге. Изабраници тренера Мирка Бабића славили су 2:1, а јунак утакмице био је млади центарфор канаринаца Шалета Кордић који је са два гола, у 87. и 90. минуту, донео преокрет и велико славље навијачима и играчима домаћег тима.
Краљевчани су били бољи ривал током првог полувремена и заслужено га решили у своју корист пред сам крај полувремена са беле тачке. У другом полувремену тренер Канаринаца је увео џокера Кордића, који је у самом финишу постигао два гола и коначно на Детелинару донео радост.

НОВИ САД: Стадион Детелинара, гледалаца: 200, судија: Марковић (Београд). Стрелци: Кордић у 87. и 90. минуту (Нови Сад), Живановић у 45. из једанаестерца (Слога). картони: Ристић, Бабић, Вуковић, Јовановић, Џанковић (Нови Сад), Ровчанин, Милетић, Живановић, Трнавац (Слога).

НОВИ САД: Ристић 7, Мијић 7, Бајић 6, Ковачевић 6, Бабић 6, Рокса 6 (од 65. Џанковић -, од 70. Јовановић -), Мијатовић 7, Вуковић 7, Марковић 6, Симић 7, Јеринић 6 (од 55. Кордић 8).

СЛОГА (К): Шејић 6, Гобељић 7, Миловановић 6 (од 71.Д.Младеновић -), Ровчанин 6, Милетић 7, Живановић 7, Бркић 7, Станић 6 (од 81. С.Младеновић -), Јовановић 6, Трнавац 7 (од 46. Вулић 7), Марушић 6.

извор:дневник