Тузлаци гостовали на Детелинари

Након 23 године поново је екипа Слободе из Тузле гостовала на Детелинари, овога пута у пријатељском одмеравању снага састала се са Новим Садом (10:0).

С обзиром на степен такмичења домаћи су пружили и поред убедљивог пораза достојан отпор према лигашу из Босне и Херцеговине.

Већ у 3. минуту Џафић је откључао браву канаринаца а потом је постигао и други гол. До полувремена мрежа Ралића затресла се још два пута головима Мехидића и Мујкића. У наставку су тренери Јовић и Касимиро шансу пружили и осталим играчима. Поново су били квалитетнији гости па су до врха напунили мрежу домаћина.

Солидно испуњена "Детелинара"
Пре утакмице председник Новог Сада Томислав Ловрековић и директор Слободе Саша Вукдалић разменили су дресове и поклоне. Након меча експедиција из Тузле заједно је са новосађанима отишла на дружење на Петроварадинску тврђаву.

Нажалост због гужве на царини гости нису успели да стигну на уговорен састанак у Градској скупштини, где их је требао да прими градски секретар за омладину и спорт Предраг Свилар.

Извор:Дневник