Канаринци торпедовали брђане

Двоструки стрелац Боривоје Филиповић (Нови Сад)

НОВИ САД: Стадион Детелинара, гледалаца: 500, судија: Траиловић (Зајечар). Стрелци: Филиповић у 9. и 25, Магоч у 23, Тинтор у 34. и Јовановић у 70. минуту за Нови Сад, Николић у 19. (из једанаестерца), Станојевић у 58. и 85. минуту за Чукарички. Жути картони: Ристић (Нови Сад), Вуковић (Чукарички).
НОВИ САД: Ристић 6, Скопљак 6, Мрђанин 7, Јаковљевић 7, Магоч 7, Балабановић 7 (од 81. Лековић - ), Тинтор 8, Бајић 8, Ракић 7 (од 60. Јовановић 7), Миловац 7, Филиповић 8 (од 76. Ђоковић -).
ЧУКАРИЧКИ: Миљковић 5, Вуковић 6, Драгичевић 6, Станојевић 7, Филиповић 6, Костић 6, Ратковић 6 (од 46. Цветановић 6), Благојевић 6, Грбић 7 (од 46. Спасић 7), Матић 6, Николић 7 (од 71. Пејић 6).

Изабраници тренера Илића у правој фудбалској голеади на Детелинари до врха су напунили мрежу Београђана и заслужено славили. До шесте прволигашке победе, канаринце су предводили двоструки стрелац Боривоје Филиповић, а првенце у дресу Новог Сада остварили су Владимир Тинтор и Марко Јовановић, а детаља вредан пажње је и деби у жуто - плавом дресу, 20 -годишњег Младена Ђоковића, који је одиграо последњих 15 минута сусрета.

Цела прича у Новом Саду практично је решена након првих 45. минута, када су домаћи фудбалери стекли убедљиву предност 4:1. Рано вођство голом Филиповића, обрадовало је домаће навијаче. Ипак гости су голом Николића из једанаестерце у 19. минуту најавили да се неће тако лако предати. На срећу канаринаца, уследила су два брза и лепа поготка,.
Друго полувреме донело је слабији фудбал, али су ипак виђена још четири поготка.

извор:дневник.рс