Млади тим „канаринаца“ показао да има штофа

Дуел старих ривала протекао је у занимљивом надметању. Млади тим „канаринаца“ је данас показао Инђијској публици и поред пораза да има штофа.

Домаћин меча је боље отворио овај Војвођански дерби. Ређале су се акције зелено белог тима, а чак три пута је у уводним минутима Кошутић био у прилици да угрози гол Калајџића. Тек у четвртом покушају Кошутић је стрелац, а играо се тада 24.минут меча. Била је то дуга акција домаћина уз прегршт додавања, а Кошутић је из непосредне близине савладао немоћног голмана гостију.

У наставку је овај играч поново имао најзрелију прилику после сличне акције свог тима, али је овог пута Калајџић лопту скренуо у корнер. Од тада домаћин спушта ниво своје игре, помало играју и неозбиљно, а посебно у 34.минуту. Томчић се поигравао у свом казненом простору са Бајићем, изгубио лопту, начинио прекршај над играчем новосађана, али је пиштаљка Цицварића остала нема. У наставку акције, Бајић је изборио корнер. Из корнера, Ако постиже гол главом, а био је потпуно сам и заборављен од одбране домаћина и са пет метара је савладао Милиновића. До краја полувремена без икаквих прилика за гол.

Наставак је почео са ангаржованом игром домаћина. Очите пацке тренера домаћина Зорана Говедарице су дале резултата и за само 14.минута игре три гола у мрежи госта. Голеаду је отворио Димитров са беле тачке у 48.минуту. Пре тога је Мрђа играо руком на лопту у свом казненом простору, а Цицварић је на интервенцију Јеремића показао на белу тачку.

У 57.минуту је било, 3: 1. Кошутић је дао свој други гол на мечу, а после сјајне игре Томановића, а потом и центаршута Ивковића. Два минута касније и било је 4: 1. Димитров је по други пут био стрелац. Била је то брза полуконтра, Кошутић је сјајно продро по левој страни напада свог тима, одличан центаршут на супротну страну и Димитрову није било тешко да пошаље лопту у празан гол.

У наставку бројне прилике за нове голове домаћина, а прописно се испромашивао Ивковић, који је данас био међу најбољим појединцима клуба. Гост ублажава пораз у 65.минуту. Рокса је упослио Мрђу, а овај млади играч је зналачки исту сместио иза леђа Милиновића.

До краја више није било голова иако је било нових прилика за Лемајића, Аврића и Ивковића.

Извор:srpskifudbal.rs