Бајић за наду канаринаца

Дуел на Детелинари једва заслужује прелазну оцену. Након почетног притиска гостију, жуто-плави су загосподарили тереном. У 12. минуту Симић и Бајић су одиграли дупли пас по десној страни, уследио је центаршут Бајића на леву страну где је Марковић траљаво шутирао са 10 метара.

До краја првог дела виђене су још две прилике домаћина. Најпре је шут главом Марковића  главом у 29. минуту завршио преко гола Јединства, да би пет минута касније Симић са петерца тукао у голмана Тривуновића.

Гости су прву прилику стовирли у 51. минуту. Малеш је из слободњака одлично пронашао утрчалог Перуничића који је закаснио. Узвратили су Новосађани у 62. минуту, Пејовић са пет метара промашио празан гол, на асистенцију Сувајyића. Два минута касније, пенал за Нови Сад. Дрљача и голман Тривуновић се нису најбоље разумели, а до повратне лопте стигао је Александар Симић кога је Дрљача оборио, а судија Зељковић показао је на белу тачку. Сигуран извођан најстроже казне био је Филип Бајић.

­
Нови Сад – Јединство (НБ) 1:0 (0:0) НОВИ САД: Стадион Детелинара, гледалаца: 300, судија: Зељковић (Црвенка). Стрелац: Филип Бајић у 64. минуту (из једанаестерца). Жути картони: Сувајyић, Новаковић, Тешић (Нови Сад), Иванчев, Перуничић (Јединство). Црвени картон: Новаковић у 90.

НОВИ САД: Чавић 7, Бабић 7, Штефек 7, Ковачевић 7, Пејовић 7, Сувајyић 7, Новаковић 7, Бајић 7, Марковић 7 (од 90. Гаћиновић -), Рађен 7 (од 80. Тешић -), Симић 7 (од 74. Жакула -)

ЈЕДИНСТВО : Тривуновић 7, Раднички 7, Дрљача 6, Иванчев 6, Степанчев 7, Радишић 7, Перуничић 6, Ајдарић 6 (од 49. Киш 7 ), Мисић 6 (од 80. Виновић - ), Радаковић 6, Малеш 6 (од 52. Исаиловић -).

Извор:Дневник