Измакао бод у надокнади

Детаљ са утакмице у Сенти
До 18. минута без озбиљних акција и шута на гол. А минут касније зрела комбинација између Вукасовића и Попова ,овај као руком упошљава Матића који са десетак метара погађа мрежу. У 26. минуту због повреде, Панића је заменио Васин.

У наставку утакмице шок на Градском стадиону. Гужва у сенчнском казненом простору, лопта се шетала од ноге до ноге, докопао је се Бајић и са петнаестак метара постигао леп гол и изједначио. Сента се пренула али није успевала да поведе. Гецић је из слободног ударца погодио стативу а још неколико акција завршило се траљаво пред Чавићевим голом.

Већ је изгледало да ће последњи на табели одузети два бода првом. Регуларно време је истекло а судија показао 2 минута надокнаде. Сви играчи домаћих преселили су се у противнички казнени простор. Изведен је скраћени корнер са десне стране, центаршут до Недучића, овај до Матића који из непосредне близине погађа мрежу – 2 : 1 . Тако је изненађење на помолу претворено у велико славље домаћих и неверицу гостију.

У следећем колу Канаринци дочекују увек незгодну екипу Радничког из Сомбора.

ФК Сента – Нови Сад 2:1 (1:0)